Aprílový koncert DO ZUŠ V.Ambrose Prostějov

7. dubna 2014

Opět po roce ovládla sál čelechovické sokolovny muzika největšího prostějovského hudebního tělesa. Dechový orchestr ZUŠ Vl. Ambrose sem zavítal s repertoárem, který nacvičil při příležitosti oslav svých desátých narozenin. Na své nástroje zahrálo téměř šest desítek muzikantů, představila se i celá řada skvělých zpěváků. Jejich řady pak poslední dubnovou neděli rozšíří i slavná zpěvačka Bára Basiková. Moderátorem celého odpoledne byl Roman „Pytlík“ Doležal.

Samotnému koncertu předcházelo vystoupení žáků místní základní školy. Na výkonu některých z nich bylo znát, že jde o jejich první políbení před zaplněným sálem. Samy děti pak milým způsobem vzdaly hold muzikantům prostějovského orchestru, když při svém posledním výstupu na pódium nakráčely s dechovými nástroji vyřezanými z papíru. Následně předvedly choreografii, která dala vzpomenout na legendární kapelu Laura a její tygři v dobách její největší slávy...

Zatímco loni si prostějovský orchestr pro své posluchače připravil skladby Bedřicha Smetany či britské zpěvačky Adele, letos vedle klasiky převládly zejména melodie českých i zahraničních muzikálových tvůrců.  V programu tak zazněly například hned dvě písně od Ondřeje Soukupa, které napsal pro muzikál Johanka z Arku.

Orchestr pod vedením Rudolfa Proseckého v Čelechovicích mimo jiné opět dokázal, že bravurně zvládne zahrát originálně zaranžované písně snad z kterékoliv hudební oblasti. Jedním z nesporných vrcholů celé akce se tak stala píseň Africa od americké rockové skupiny Toto. „Na aprílové koncerty se rozhodně vyplatí chodit každý rok. Orchestr k nám po každé dorazí s úplně novými skladbami a často i v dosti odlišném složení. Mají můj obdiv, že to vždy všechno zvládnou nazkoušet. Organizace takového množství lidí musí být nesmírně náročná,“ prohlásila jedna z pravidelných účastnic akce.

Pokud jste koncert v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci na něj zavítat také v Prostějově. Už v neděli 27. dubna od 17.00 hodin se orchestr představí v Městském divadle s vystoupením nazvaném Most přes minulost. Stane se tak v rámci oslav ke 100. výročí založení radnice města Prostějova. V programu nazvaném podle jedné ze skladeb Ondřeje Soukupa se jako host představí Bára Basiková. Právě zpěvačka s dlouhodobými vazbami na Prostějovsko již dlouhá léta ztvárňuje hlavní roli v úspěšném muzikálu Johanka z Arku.

 

You have no rights to post comments

Přihlaste se